Telefon kontaktowy  

Tel. 18 441 62 28

Zgłoś awarię   rejon GRÓDEK NAD DUNAJCEM

TEL. 695 230 705

Zgłoś awarię   rejon ROŻNÓW

TEL. 693 128 031

USŁUGI

USŁUGI ASENIZACYJNE

 

Szanowni Klienci,

informujemy, iż od dnia 01.03.2021 r. wprowadza się nowy cennik usługi opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych:

 • Usługa opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych wykonywana ciągnikiem z beczką asenizacyjną o pojemności 3m3 – 97,22 zł/netto tj. 105,00 zł brutto usługa
 • Usługa opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych wykonywana samochodem asenizacyjnym o pojemności 7m3 – 152,78 zł/netto, tj. 165,00 zł brutto usługa

Zarząd Spółki ,,Dunajec”


Pragniemy Państwu przedstawić atrakcyjną ofertę na profesjonalne usługi asenizacyjne świadczone przez Spółkę „Dunajec”. W zakres naszych usług wchodzą:

 • Opróżnianie zbiorników bezodpływowych
 • Konserwacja i czyszczenie przydomowych oczyszczalni ścieków
 • Udrażnianie i oczyszczanie kanalizacji

Spółka „Dunajec” dysponuje nowoczesnym, profesjonalnym i sprawdzonym sprzętem zakupionym ze środków unijnych. Posiadany sprzęt jest niezawodny i pozwala na szybkie oraz fachowe usługi w zakresie oczyszczania szamb zlokalizowanych na terenie gminy Gródek nad Dunajcem. Nieczystości przewożone są do oczyszczalni ścieków zlokalizowanych na terenie naszej gminy, gdzie zostają poddane specjalistycznym procesom technologicznym oczyszczania ścieków. Wszystkie usługi wykonywane są zgodnie z normami, ponieważ dbałość o czystość otaczającego nas środowiska naturalnego jest dla nas priorytetem.

Dlaczego warto wybrać nasze usługi…?

 • Nasza oferta jest atrakcyjna cenowo. Cena wywozu uzależniona jest od rzeczywistej ilości odebranych ścieków,
 • Dokładamy wszelkich starań aby dotrzeć do najtrudniej zlokalizowanych miejsc oraz w miarę potrzeb udoskonalamy swoje usługi, tak aby zadowolić każdego klienta,
 • Jesteśmy otwarci zarówno na dłuższą współpracę jak i jednorazowe zlecenia,
 • Jesteśmy elastyczni. Usługi wykonujemy nawet w dniu zgłoszenia a po wcześniejszym uzgodnieniu w późniejszych godzinach popołudniowych lub nawet w sobotę. Do każdego zgłoszenia podchodzimy indywidualnie dostosowując odpowiednio sprzęt oraz terminy realizacji,
 • Służymy pomocą i doradztwem w zakresie prawidłowego funkcjonowania i obsługi przydomowych oczyszczalni ścieków.

W przypadku wszystkich usług gwarantujemy sprawną i terminową realizację w konkurencyjnych cenach.

Wszelkie informacje dotyczące cen poszczególnych usług dostępne są tutaj <link> ,oraz udzielane są telefonicznie. W celu zamówienia usługi prosimy o kontakt na podane poniżej numery telefonów:

Biuro: (18) 441 62 28

Operator ciągnika z przyczepą asenizacyjną: 696 465 351

Operator samochodu asenizacyjnego: 695 230 705

 

Ciągnik rolniczy marki MASSEY FERGUSSON z przyczepą asenizacyjną o pojemności do 3m3 z funkcją WUKO

Samochód asenizacyjny marki MAN z beczką asenizacyjną o pojemności do 7 m3

 

 

 

 

 

 

 

 

INFORMACJA DLA POSIADACZY ZBIORNIKÓW BEZODPŁYWOWYCH:

Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt. 2 Ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach: „Właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku przez przyłączenie nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej lub, w przypadku gdy budowa sieci kanalizacyjnej jest technicznie lub ekonomicznie nieuzasadniona, wyposażenie nieruchomości w zbiornik bezodpływowy nieczystości ciekłych lub przydomową oczyszczalnię ścieków bytowych, spełniające wymagania określone w przepisach odrębnych; przyłączenie nieruchomości do sieci kanalizacyjnej nie jest obowiązkowe, jeżeli nieruchomość jest wyposażona w przydomową oczyszczalnię ścieków spełniającą wymagania określone w przepisach odrębnych”.

Każdy posiadacz szamba zobowiązany jest posiadać umowę odbioru nieczystości ciekłych podpisaną z firmą asenizacyjną oraz przechowywać dowody uiszczenia opłat za wywóz nieczystości. Należy pamiętać, że posiadane rachunki muszą potwierdzać regularność wywozu szamba, co reguluje ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

Jak wynika z powyższych przepisów, właściciel nieruchomości ma obowiązek udokumentować wykonywanie obowiązku przez okazanie dowodów płacenia za usługi. Oznacza to, że musi przechowywać dowody płacenia. Brak udokumentowanego wywozu nieczystości może skutkować konsekwencjami finansowymi lub decyzjami administracyjnymi o dokonaniu wywozów zastępczych.

Spółka świadczy szeroki wachlarz usług asenizacyjnych wykorzystując przy tym samochód asenizacyjny o pojemności zbiornika 7 m³ oraz ciągnik z beczka asenizacyjną o pojemności 3 m³ .

OPRÓŻNIANIE PRZYDOMOWYCH OCZYSZCZALNI ŚCIEKÓW

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest rozwiązaniem nie tylko skutecznym, ale również bardzo wygodnym i funkcjonalnym. Dzięki niej możliwe jest usuwanie ścieków na terenach, które są pozbawione stałego przyłącza do sieci kanalizacyjnej. Zakup przydomowej oczyszczalni jest opłacalną inwestycją, jednak należy pamiętać, że wymaga ona właściwej eksploatacji. Wówczas cały system może działać w sposób niezawodny przez wiele lat.

Kluczowym elementem każdej oczyszczalni ścieków jest osadnik, w którym gromadzą się uboczne produkty procesów fermentacyjnych, które mają postać osadu tworzącego się na powierzchni wody. Gromadzący się osad z czasem uniemożliwia prawidłową pracę całego systemu, dlatego niezbędnym zabiegiem jest okresowe opróżnianie osadnika.

Częstotliwość tego zabiegu jest uzależniona od rodzaju oczyszczalni oraz wielkości osadnika, jednak na ogół zaleca się opróżnianie osadu i płukanie kosza z wkładem filtracyjnym raz w roku.

Opróżnianie przydomowej oczyszczalni ścieków wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale również nowoczesnego sprzętu, który gwarantuje profesjonalną obsługę.

Aby mieć pewność, że opróżnianie oczyszczalni zostało przeprowadzone prawidłowo, należy powierzyć tę czynność specjalistom. Dzięki temu, Wasza przydomowa oczyszczalnia będzie funkcjonować sprawnie i efektywnie przez długi czas.

 

Czy wiesz że….

Osadu z przydomowych oczyszczalni nie należy zrzucać bezpośrednio do oczyszczalni ścieków. Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest zespołem urządzeń, które służą do neutralizacji ścieków. W takiej oczyszczalni ścieków zachodzą procesy rozkładu tlenowego i beztlenowego, gdzie większość ścieków zostaje oczyszczona do postaci wody, jednak pozostają frakcje, które nie uległy rozkładowi. Frakcje te muszą być usunięte. Do prawidłowego funkcjonowania oczyszczalni ścieków konieczne jest:

 • okresowe opróżnianie osadnika gnilnego i wtórnego
 • czyszczenie filtrów
 • mycie osadników
 • kontrola natlenienia
 • uzupełnianie kultur mikroorganizmów
 • kontrola układu odprowadzania ścieku oczyszczonego
 • stosowanie biopreparatów zgodnie z zaleceniami producenta i serwisu

Kontrola procesu oczyszczania ścieków to przestrzeganie wskazówek producenta oczyszczalni przydomowych.

WUKO

WUKO to metoda hydro-dynamicznego czyszczenia rur kanalizacyjnych. Jest bezpieczna dla środowiska ze względu na to, że nie wykorzystuje się w niej detergentów, środków żrących lub substancji niebezpiecznych. Do jej przeprowadzenia niezbędny jest specjalistyczny pojazd asenizacyjny,  który wykorzystujemy między innymi w naszej firmie, z wężami o średnicy dostosowanej do przekroju zapchanej rury.

Wtłaczany do rury płyn pod wysokim ciśnieniem, stopniowo wypłukuje wszelkie niedrożności, które gromadzone są w studni rewizyjnej. Strumień wody kierowany jest w dwie strony, dlatego wypłukiwanie osadu i odpompowywanie wody następuje równocześnie. Metoda WUKO jest efektywna, bezpieczna i szybka. Można ją wykorzystać zewnątrz i w środku budynków do oczyszczania awaryjnego, jak i prewencyjnego.

Posiadamy duże doświadczenie oraz wyspecjalizowany sprzęt od udrażniania rur metodą wysokociśnieniową WUKO. Diagnozujemy awarię i opracowujemy najefektowniejsze metody usuwania niedrożności. Współpraca z nami to gwarancja szybkiej naprawy usterki. Każdego dnia nasze pojazdy asenizacyjne WUKO pomagają w udrażnianiu zatorów zarówno w obiektach użyteczności publicznej, jak i w gospodarstwach indywidualnych.

Ciągnik rolniczy marki MASSEY FERGUSSON z przyczepą asenizacyjną o pojemności do 3m3 z funkcją WUKO