telefony kontaktowe
18 441 62 28
DZIAŁ ADMINISTRACYJNO - KSIĘGOWY
 
18 263 80 26
DZIAŁ TECHNICZNY
zgłoś awarię
695 230 705
GRÓDEK NAD DUNAJCEM
zgłoś awarię
693 128 031
Rożnów

Przydomowa oczyszczalnia ścieków

Opróżnianie przydomowych oczyszczalni ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest rozwiązaniem nie tylko skutecznym, ale również bardzo wygodnym i funkcjonalnym. Dzięki niej możliwe jest usuwanie ścieków na terenach, które są pozbawione stałego przyłącza do sieci kanalizacyjnej. Zakup przydomowej oczyszczalni jest opłacalną inwestycją, jednak należy pamiętać, że wymaga ona właściwej eksploatacji. Wówczas cały system może działać w sposób niezawodny przez wiele lat.

Kluczowym elementem każdej oczyszczalni ścieków jest osadnik, w którym gromadzą się uboczne produkty procesów fermentacyjnych, które mają postać osadu tworzącego się na powierzchni wody. Gromadzący się osad z czasem uniemożliwia prawidłową pracę całego systemu, dlatego niezbędnym zabiegiem jest okresowe opróżnianie osadnika.

Częstotliwość tego zabiegu jest uzależniona od rodzaju oczyszczalni oraz wielkości osadnika, jednak na ogół zaleca się opróżnianie osadu i płukanie kosza z wkładem filtracyjnym raz w roku.

Opróżnianie przydomowej oczyszczalni ścieków wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale również nowoczesnego sprzętu, który gwarantuje profesjonalną obsługę.

Aby mieć pewność, że opróżnianie oczyszczalni zostało przeprowadzone prawidłowo, należy powierzyć tę czynność specjalistom. Dzięki temu, Wasza przydomowa oczyszczalnia będzie funkcjonować sprawnie i efektywnie przez długi czas.

 

Czy wiesz że….

Osadu z przydomowych oczyszczalni nie należy zrzucać bezpośrednio do oczyszczalni ścieków. Przydomowa oczyszczalnia ścieków jest zespołem urządzeń, które służą do neutralizacji ścieków. W takiej oczyszczalni ścieków zachodzą procesy rozkładu tlenowego i beztlenowego, gdzie większość ścieków zostaje oczyszczona do postaci wody, jednak pozostają frakcje, które nie uległy rozkładowi. Frakcje te muszą być usunięte. Do prawidłowego funkcjonowania oczyszczalni ścieków konieczne jest:

  • okresowe opróżnianie osadnika gnilnego i wtórnego
  • czyszczenie filtrów
  • mycie osadników
  • kontrola natlenienia
  • uzupełnianie kultur mikroorganizmów
  • kontrola układu odprowadzania ścieku oczyszczonego
  • stosowanie biopreparatów zgodnie z zaleceniami producenta i serwisu

Kontrola procesu oczyszczania ścieków to przestrzeganie wskazówek producenta oczyszczalni przydomowych.