Telefon kontaktowy  

Tel. 18 441 62 28

Zgłoś awarię   rejon GRÓDEK NAD DUNAJCEM

TEL. 695 230 705

Zgłoś awarię   rejon ROŻNÓW

TEL. 693 128 031

Planowane czyszczenie i dezynfekcja sieci wodociągowej w m. Tropie.

Planowane czyszczenie i dezynfekcja sieci wodociągowej w m. Tropie.

Szanowni Państwo,

Woda dostarczana do Państwa domów przez zbiorczy system wodociągowy jest dobrej jakości i spełnia normy jakości przewidziane dla wody przeznaczonej do spożycia. Aby woda była zdatna do konsumpcji musi zawierać określone ilości minerałów i związków chemicznych. Z biegiem czasu jednak jej przesyłanie rurociągiem powoduje odkładanie się osadu oraz biofilm, co ma wpływ na parametry organoleptyczne takie jak: smak, zapach i barwę wody. Nagła zmiana intensywności przepływu wody jest przyczyną pojawiania się mętnej, żółto-rudawej wody u odbiorców. Ostanie zdarzenia, które miały miejsce w miejscowości Tropie potwierdziły konieczność przeprowadzenia czyszczenia sieci wodociągowej na tym obszarze.

Spółka analizując różne metody czyszczenia sieci wybrała metodę hydropneumatyczną.  Polega ona na płukaniu sieci przy jednoczesnym wprowadzaniu sprężonego powietrza pod odpowiednim ciśnieniem i w odpowiednich odstępach czasu wraz z jednoczesną dezynfekcją. Wtłaczane do rurociągu powietrze wytwarzane jest przez sprężarki powietrza. Wartość ciśnienia w rurociągu podczas płukania nie przekracza dopuszczalnego ciśnienia roboczego rurociągu.  Podczas wtłaczania sprężonego powietrza przez hydrant p-poż następuje natychmiastowa zmiana szybkości przepływu skierowana w stronę wylotu następnego hydrantu, w kierunku odpływu czyszczonego odcinka, w rurociągu wodnym następuje burzliwy przepływ strumienia wody z powietrzem, co bardzo skutecznie odrywa szlam, namuły i inne zanieczyszczenia rozpuszczalne i półtwarde.

Zalety metody:

W trakcie czyszczenia hydropneumatycznego sieci wodociągowej

 

Odcinkiem przewidzianym do oczyszczenia będzie odcinek znajdujący się pomiędzy dwoma zbiornikami (zbiornik Tropie i zbiornik Roztoka Brzeziny)

 

Mapa poglądowa planowanego czyszczenia sieci wodociągowej – kolor czerwony

W dniach od 23.10.2018 r. do 1.11.2018 r. będzie wykonywane hydropneumatyczne czyszczenie sieci w miejscowości Tropie.

 

Z wyrazami szacunku

PREZES ZARZĄDU

RAFAŁ IWAŃSKI